Najděte zájezd podle svých představ

... načítám ...

4.7. 2024 ZAVŘENO

 

Červencová sleva 3% pro stálé i nové klienty na autobusový zájezd do lázní Mosonmagyarovár v termínu 19. - 22.9. 2024.

V ceně ubytování, polopenze formou bufetu, 4x vstupenka do termálních lázní, doprava.

Změna: první den se NEJEDE do lázní Györ - jede se přímo do lázní Mosonmagyarovár.

 

Györ hotel Klastrom***

Země Maďarsko
Oblast severozápadní Maďarsko
Doprava vlastní
Místo Györ
Typ zájezdu pobytový
Ubytování hotel
Stravování snídaně
Kategorie ***
 2024
osoba v jednolůžkovém pokoji
1 850
osoba ve dvoulůžkovém pokoji
1 090
osoba ve třílůžkovém pokoji
950
dítě 2-11,9 let ve třílůžkovém pokoji
490

Děti do 1,9 let zdarma.Termální lázně Rába Quelle Győr
Maďarsko je oblíbenou destinací, do které se jezdí nejen za skvělou kuchyní. Dominantou země paprik a gulášů jsou maďarské termální lázně. Desítky lázní a koupališť čerpá vodu z podzemních pramenů. Mezi nimi výrazně jistě vyčnívají modernizované lázně Rába Quelle Győr.
Nově zrekonstruované lázně mají vysoké cíle. Jejich majitel zavedl vlastní hodnocení lázní, u něhož si klade za cíl jeho rozšíření po všech evropských lázních. Stupnice by měla fungovat podobně jako hotelové hvězdičky. Jak si termály Győr, Maďarsko stojí v našem hodnocení?
Zbrusu nový vodní park se návštěvníkům otevřel v červnu 2023. Jeho dominantou bude největší sodovkovač na světě. 32 metrů vysoká tobogánová věž ve tvaru sifonu odkazuje na vynálezce sodovkače Ányose Jedlika, který v Győru zemřel.
Rekonstrukce si kladla vysoké cíle. Areál se zvětšil ze 7000 m2 na 11 000 m2 a mezi atrakcemi přibude dvoupatrové dětské království. Obnovy se dočkal také design saunového světa a bazénů. Do budoucna pak plánuje vedení také stavbu největšího letního kina v Maďarsku.
Co se léčí v termálních lázních Győr? Termální koupaliště Győr je uzpůsobené především k aktivnímu odpočinku. Vedle toho se zde ale nachází velké množství lehátek a relaxačních prostor. Klasické léčebné procedury známé z českých lázní zde ale nehledejte. Léčivá voda v lázních Győr pozitivně působí při léčbě pohybové soustavy, chronických zápalech kloubů a svalů a při gynekologických obtížích. Lázeňský personál ovšem připomíná, že léčivé účinky lázní Győr se plně projeví až po týdenním pobytu. Další pozitivní účinky má voda z termálů Győr na psychiku člověka. Aktivní odpočinek v teplé vodě povzbudí na těle i na mysli a dá odpočinout hlavě od stresu běžných dní. Teplá voda navíc prohřeje organismus, zrychlí metabolismus a zvýší prokrvení končetin.
Nezapomínejme ovšem na to, že termální voda není pro každého. Termály Győr nejsou vhodné pro tyto typy osob: s akutním zápalem, s infekčním onemocněním, zejména pak kůže, s poraněnou kůži, s TBC, s chorobami srdce a oběhového systému.

Prameny v lázních Rába Quelle Győr vyvěrá z hloubky 2000 metrů o teplotě 67 °C. Voda využívá charakteristiky řek Mošoňský Dunaj a Rába, které se ve městě Győr stékají. Každá si s sebou nese unikátní minerální strukturu, která se podílí na léčebných vlastnostech vody. Ve vodě se nachází velký obsah hydrogenkarbonátu a chloridu. Stejně tak je obohacené o velké množství jódu, díky kterému se zapsala na seznam jódových léčivých vod.

Od června 2023 se návštěvníci mohou těšit na nově zrekonstruované bazény s moderním zázemím. Pro návštěvníky se otevře 9 venkovních a vnitřních bazénů s termální vodou. Hlavní dominantou jsou tři léčivé bazény s celoročním provozem. Příjemnou atmosféru navodí hvězdný léčivý bazén simulující noční náladu pod širým nebem. Jemu ale zdatně kontrují léčivý bazén se šachovnicí přímo uprostřed vodní plochy a klasický velký léčivý bazén. Nejen děti si užijí pět zážitkových bazénů. V nich se nachází umělé vodopády, tobogány, masážní trysky a další atrakce. Nechybí ani zážitkový bazén s vodním barem, ve kterém se občerstvíte alko i nealko nápoji přímo ve vodě. Pro ty nejmenší je připravený dětský bazén do šesti let. V ní je možnost hry s vlastními hračkami a sklouznutí na malé skluzavce. Na suchu si pak děti užijí pobyt v dětském hracím koutku, který je součástí areálu.

Saunový svět v lázních Győr se nachází ve dvou podlažích. Na prvním se nachází rozlehlá venkovní zahrada s relaxačním prostředím. Ve dvou finských saunách se provádějí pravidelné saunové seance a nechybí u nich ochlazovací bazén se sprchou. Druhé podlaží návštěvníkům nabídne dvě infrasauny, tři finské sauny, parní, solární a solnou kabinu. Vedle nich najdete vyhřívanou lavici a prostornou odpočívárnu. Saunový svět podléhá několika pravidlům - zákaz vstupu mladším 14 let, zákaz konzumace jídla a pití.

  Poloha

Hotel Klastrom se nachází v objektu bývalého kláštera stojícím přímo v historickém centru města Győr. Hotel stojí pouhých 5 minut od hlavních zajímavostí města včetně muzeí, výstavních prostor, Národního divadla i celé řady restaurací. Nachází se 350 metrů od győrské baziliky a 500 metrů od lázeňského komplexu Rába-Quelle Spa, Thermal & Adventure Bath. V bezprostřední blízkosti budovy vede cyklostezka Vídeň-Budapešť.

  Stravování

snídaně formou bufetu v hotelové restauraci, možnost dokoupení večeří

  Ubytování

Stěny pokojů i společných prostor zdobí obrazy majitelů a významných hostů stejně jako obrázky z posledních 50 let historie města Gyoru. Rekonstrukce hotelových pokojů byla co nejšetrnější, aby se zachovala původní atmosféra tohoto místa, kde pobývali mniši.
Všechny pokoje mají vlastní koupelnu, minibar, barevný televizor, hotelový telefon a WiFi. Pokoje jsou umístěny ve třech hotelových křídlech: pokoje západního křídla mají výhled na Rába-part a Rába Rado – ostrov, ostatní pokoje mají výhled na nádvoří. Ve 2–3lůžkových pokojích jsou obývací i společenské prostory vybavené pohodlnou pohovkou.

 

  Vybavení

recepce 24 hodin, jídelna, vinárna a pivnice, nádvoří s posezením, konferenční místnost, trezor na recepci, Wi-Fi, parkovištěCena zahrnuje

1x ubytování se snídaníCena nezahrnuje

pobytovou taxu 1,5 Euro/osobu starší 18 let/noc, cestovní pojištění včetně storna pobytu Kč 34,-/osobu/den, dítě do 18 let Kč 17,-/den, příplatek za večeře Kč 490,-/den